Pozor na Babišov a inú burinu

Autor: Blanka Džuganová | 16.6.2015 o 12:59 | (upravené 16.6.2015 o 15:06) Karma článku: 5,85 | Prečítané:  688x

Sedím pred fľaštičkou Roundupu a hanbím sa. Partia permakultúrnikov by ma niekam poslala. Ja viem. To ujo Babiš má na práčku svedomia recept a na zlú energiu smerujúcu k jeho osobe, voodoo šamana. Asi. Lebo inak neviem, ako spáva.

     Pár rokov sme s manželom hrdí vlastníci mini kúska zeme. Tak na pár reďkoviek a sliepok. Lebo ako naši múdri starci hovorievali "ZEM, je ZEM". Zem je istota... keď už nič nemám, zem ma uživí... Zaujala ma permakultúra. Páči sa mi, keď človek využíva svoje skúsenosti, rozum a všetky schopnosti na to, aby žil v harmónii s prírodou. Aby sa živil, uživil, a bol pritom na osoh prostrediu v ktorom existuje. Bral aj dával. Určite a našťastie nie som sama. Našťastie je to po céčkach, makarene a gumičkových náramkoch, jeden zmysluplný, rozvíjajúci sa ošiaľ :-) Kým takto sedím nad kúkoľom a rozmýšľam ako ho vykynožiť tak, aby som do priestoru nepriniesla energiu smrti, "Babišovci" vystriekajú pole s pšenicou celou cisternou karcinogénneho herbicídu .

   Ujovi Babišovi ani podobným "šikovným" hospodárom nezávidím, že majú na účte trošku viac ako ja ;-). Myslím si totiž, že zarábať veľké peniaze je naozaj ľahké. Bez akýchkoľvek morálnych zásad, niekedy aj "v súlade s legislatívou" (Bože, odpusť, ako sa mi vo vrecku otvára nožík, pri tomto slovnom spojení...), niekedy cez mrtvoly...

   V podstate ma nezaujíma spor, ktorý má so svojimi bývalými priateľmi . Čo ma ale strašne naštvalo je spôsob, akým ho on a jeho podriadení riešili. Vo svojej veľkosti si títo ľudia neuvedomujú svoju malosť. Neuvedomujú si, že v skutočnosti nič nevlastnia, len majú možnosť sa o niečo starať a ťažiť z toho.  Babišovci a im podobní hospodári už dávno zabudli (ak to vôbec niekedy vedeli), že o pôdu sa treba starať, vážiť si ju, chrániť ju. Vypumpovať z nej čo to dá, pomocou všemohúcej chémie, prinesie akurát to, že na včielku som aj vďaka nim túto jar narazila iba v encyklopédii :-( , takže z okvetenej višne, mi dozreje pár plodov. O ostatných vplyvoch nadmerného používania chémie v poľnohospodárstve na ľudské zdravie, nehovoriac.

   Štve ma to. Starí otcovia by sa v hrobe obracali, ruky, nohy nám dolámali... Štve ma veru vlažný prístup spoločnosti k tejto problematike. Niekedy rozmýšľam, čo by si televízna rosnička, ktorá ma vždy zaklincuje výrokmi ako "aspoň poľnohospodári a záhradkári sa potešia, pretože po mesiaci konečne zaprší", zobrala na opustený ostrov. Plavky sezóny Leto 2015, Stanley cup aj s Hossom, alebo bochník chleba?...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?