Keď si šťastný, tlieskaj rukami.....

Autor: Blanka Džuganová | 24.3.2015 o 9:26 | (upravené 24.3.2015 o 10:10) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  455x

    Niekedy musí človeka prejsť parný valec, aby na chvíľu pribrzdil, aby už nechcel od života tak veľa. Zopár krát porodiť, stratiť, prestať veriť, znovu sa nájsť... Vraj, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Boli časy, keď som tomu už neverila. Oslabená, v strede ringu, K.O. rovno na ciferník, myslela som, že už nevstanem.

   Niekedy dávno som neverila kadečomu, tuším som ani nevedela, aké mám možnosti. Nepomohlo ani to, keď sa mi narodila prvá dcérka, a ja som sa ešte stále hnala nejakým divným smerom, nespokojná so svetom, ktorý som si vytvorila. Niekedy človek dostane dar rovno pred nos, a slepý ho obíde bez povšimnutia. Niežeby som sa nesnažila, či nebola vďačná. Ale k šťastiu a pokoju to nestačí. Na to treba... hmm, ... byť šťastný.

Teraz už nechcem veľa, vlastne... chcem to "naj". Moju rodinu. Zdravú, pri mne. Nech sme kdekoľvek. Nech aj padajú aj traktory.

Teraz už viem len tak ležať, sledovať bacuľaté veľké dlane svojho synčeka, ako rozhadzuje, čo mu príde pod ruky, nadšene si obzerá kvet v črepníku. Nemyslím už v strese na štádiá vývinu :-), nelistujem vo vývinovej psychológii, neriešim to, čo všetko ešte musím, nesmiem, kde by som teraz bola, či nebola, čo by som mala urobiť, čo mi uteká...

Donekonečna sa len kochám pohľadom na to úžasné Božie dielko. Človiečika. Ďalší pilier v mojom živote. Som v prítomnosti tak pevne, až chcem zhlboka vdýchnuť celú tú chvíľku, aby zastala. Aby všetko ostalo tak ako je.

Človek musí dočista osprostieť, aby konečne uveril, že je vlastne šťastný, že "niekto tam hore, ho má rád"...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

TECH

Svety mimo slnečnej sústavy? Pozrite si najkrajšie exoplanéty

Okolo každej hviezdy zrejme krúži aspoň jedna planéta.


Už ste čítali?